Özellikler

Dinamik Karekodlar

Dinamik Karekodlar (Qr code)

Dinamik karekodlar statik olanların aksine içerikleri değiştirilebilen karekodlardır. Bu nedenle basılı materyali tekrar basmaya gerek kalmadan mevcut karekodun içeriğini değiştirebilirsiniz.

Bu durumun sağladığı avantajlar şöyle sıralanabilir:

  • Çok amaçlı karekodlar. Karekodları dilediğiniz zaman farklı kullanım alanlarına göre değiştirebilirsiniz.
  • Karekod içeriğinde oluşan hataları düzeltme imkanı.
  • İstatistik tutma. Karekod okutma miktarı, konum bilgisi, cihaz bilgisi, okuma zamanı gibi bilgilere erişim imkanınız olur.
  • Özelleştirilmiş içerik sunma şansı. Bazı karekod tipleri içeriklerinin özelleştirilmesine olanak tanır. Bu sayede müşterilerinize özel içerik sunabilirsiniz.

Tarama İstatistikleri

Statik karekodların istatistiklerini teknik olarak tutmak mümkün olmasa da dinamik karekodların istatistiklerini tutmak mümkündür.

İstatistiklerini izleyebileceğiniz başlıca alanlar şunlardır:

  • Tarama ve Tekli Tarama
  • Konum
  • İşletim Sistemi
  • Tarayıcı
Tarama İstatistikleri
Karekod Tasarımı

Karekod Tasarımı

Karekodunuzu dinamik olarak tasarlayıp, yaptığınız değişiklikleri anında görebilirsiniz. Ayrıca sisteme gömülü bir kontrol yazılımı da bulunmaktadır. Bu sayede karekod oluştururken bir yandanda okuma testine tabi tutulur. Böylece oluşturduğunuz karekodun okunmama durumu söz konusu ise bir uyarı yazısı çıkar. Bu sayede karekodunuz okunmuyor ise yazdırmadan önce fark edip düzenleyebilirsiniz.

En Hızlı Karekod Oluşturucu

Javascript tabanlı yazılımı sayesinde siz karekod içeriğini girmeye başladığınız anda karekod oluşmaya başlar. Hem canlı olarak değişimi gözlemleyebilirsiniz hem de içeriği girdiğiniz anda karekod da oluşturulmuş olur. Herhangi bir oluştur butonuna tıklamanıza yada oluşturma için beklemenize gerek kalmaz.

En Hızlı Karekod Oluşturucu
Özel Sayfa Oluşturun

Özel Sayfa Oluşturun

Destekleyen karekod tipleri için sayfaları özelleştirebilirsiniz. Başlık , resim vs... bilgileri ekleyip çıkarabilirsiniz. Ayrıca özel sayfa destekleyen karekodlar aynı zamanda dinamik oldukları için içeriğini veya tasarımını dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.